Paranormalactivity
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Forum fenomene paranormale
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Manastirea Chiajna

In jos 
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 11
Data de înscriere : 27/01/2013
Localizare : Bucharest

Manastirea Chiajna Empty
MesajSubiect: Manastirea Chiajna   Manastirea Chiajna EmptyLun Ian 28, 2013 8:34 am

Manastire Chiajna se afla la granita cartierului Giulesti cu localitatea Chiajna.Se spune ca aceasta a fost victima ciumei din 1792 cand a fost parasita.Se mai spune ca aceasta biserica este blestemata din cauza ca nu a fost nici macar sfintita fiind distrusa de turci crezand ca aceasta este o cetate de rezistenta!Nici un preot nu a slujit aici.Niciodata!Chiar daca turcii au ars toate documentele aceasta a ramas in picioare pana cand in 1977,anul cand a fost marele cutremur,si-a pierdut cupola dar nici acolo nu s-a prabusit de tot.Una dintre cele mai raspandite legende spune ca,clopotul care este blestemat a fost aruncat in Dambovita.Uni spun ca in noptile cu luna plina se aude vechiul clopot sau ca pe zidurile dinspre intrare apare un chip care pare a fi un inger.Uni localnici spun ca acolo se vad foarte multe sfere energetice care par a fi spiritele care au murit de ciuma acolo.Insusi marele mitropolit al Tari Romanesti ar fi murit in aceea biserica in timp ce incerca sa o sfinteasca.
Eu nu stiu cat de adevarate sunt aceste legende dar in curand voi vedea deoarece voi merge cu echipa mea sa investigam manastirea.


Manastirea Chiajna 70473925










Sus In jos
https://paranormalactivi.forumgratuit.ro
 
Manastirea Chiajna
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Paranormalactivity :: Locuri bantuite-
Mergi direct la: